شهر درسدن در کشور آلمان

شهر درسدن پایخت ایالت زاکسن آلمان است. این شهر در شرق آلمان در کنار رود الب است این شهر سومین شهر بزرگ شرق آلمان پس از برلین و لایپزیگ است و سرشار از بناهای تاریخی و زیبا است که هر ساله گردشگران زیادی را از سراسر دنیا به آنجا می کشاند.

شهر درسدن آلمان مانند یک شهر افسانه ای پر از جذابیت های هنری، فرهنگی و تاریخی است. گنجینه های طلای ارزشمند، نقاشی های اساتید رنسانس، چینی های شرقی، مجسمه های کلاسیک، سلاح های تشریفاتی از جمله جاذبه های فرهنگی این شهر محسوب می شوند.

شهر درسدن یکی از شهرهای مهم کشور آلمان می باشد که به «فلورانس البه» نیز معروف است و در شرق آلمان واقع شده است.  این شهر به دلایل گوناگون اعم از داشتن ساختمان ‌های تاریخی بسیار، گنجینه های ارزشمند، نقاشی های اساتید رنسانس، مجسمه های کلاسیک، سلاح های تشریفاتی که باقی مانده از چند صد سال گذشته است. همچنین راه ‌پله ‌های اشرافی، تراس ‌هایی با دید گسترده، میدان‌ های بزرگ با مجسمه‌ هایی از پادشاهان آراسته شده‌ اند در این شهر بسیار دیده می شود. بیش از شصت درصد این شهر با درختان و پارک‌ های سرسبز تزیین شده ویکی از سرسبزترین شهرهای اروپا به حساب می آید .